PRIMUL FLUX DE ŞTIRI TRIMISE DE CITITORI

SIGURANŢĂ ŞI ÎNCREDERE: Descindere cu mascaţi acasă la maidanezi. “Mi-e ruşine că-s om!”


image-2014-01-21-16450491-56-rusine 21.01.2014. Bucureşti, Str. Negru Vodă. INSIDER: “Ziua în care au venit hingherii… Mi-e ruşine că-s om!” (SURSA: HotNews – HotReporter)

ARHIVĂ: BEŢE-N ROATE: Program de lăuze pentru adopţia câinilor. Câţi fug de la serviciu să salveze un maidanez? / FURADAN: Vecinul ucigaş din strada Topliceanu doarme fericit. UPDATE: 12 câini otrăviţi în patru zile!

20 responses

  1. Pingback: SIGURANŢĂ ŞI ÎNCREDERE: Descindere cu mascaţi acasă la maidanezi. “Mi-e ruşine că-s om!” | Catelvip's Blog

  2. Alin

    Ai vrea mai Sirius fraiere sa conduca comunistii… acum iti lingi degetele de foamea care o ai in tine. Pe Ceausescu l-ati omorat… acum plangi in mm de looser

    Apreciază

    24 februarie 2014 la 11:01

  3. Alin

    Sa i extermine pe toti o data pentru totdeauna!!! e frumos sa mergi pe strada si sa sara la tine cate 5 6 javre deodata. ratati de oameni ce sunteti.

    Apreciază

    24 februarie 2014 la 10:58

    • eugen cincu

      Disperatule nici românește nu mai ști, dacă ai știut vre-o dată!

      Apreciază

      24 februarie 2014 la 11:16

  4. Sirius Voice

    Atata vreme cat asa zisele forte de dreapta voteaza – fara exceptie – in tandem cu fortele bolsevice – legi anacronice, primitive si rusinoase, impotriva vietii, privita in toata splendoarea, diversitatea si maretia ei, impotriva naturii, impotriva adevarului si prin insusirea exclusiva a manipularilor televizate, impotriva preceptelor lumii civilizate si spre oprobiul acesteia si chiar impotriva traditiilor romanesti, cum este si aceea votata in 10 sept. 2013, multi, foarte multi romani onesti, cu discernamant si constiita, cu moralitate si inclinatii de dreapta dovedibile nu vor (mai) participa la nicio actiune in strada si nu vor mai sustine nici chiar intr –o forma tacita vreuna din aceste forte. In ciuda faptului ca tara este transformata intr -un adevarat lagar de exersarea cruzimii si exterminare prin cele mai brutale mijloace pentru zeci de mii de fiinte inocente si fara aparare, de data aceasta cainii si vom vedea cine va mai urma!….niciun lieder al asa -zisei drepte, acum, ca urmare a votarii acestei legi primitive mai dezbinata si subtiata, repet, NICIUN LIEDER nu s -a afisat public sa ia o pozitie transanta impotriva macelului pus la cale la unison, de partidul devenit astfel unic….Nu au contat nici sutele de manifestatii si proteste pro viata si impotriva legii aberante a macelului din marile orase europene sau din tara (ascunse cu grija de televiziuni aservite!…), nu conteaza nici traumele psihice suportate de copii si batrani si chiar de adolescenti cand vad pe strazi sau in parcuri cadavrele pline de sange, cu capetele sparte, spanzurate in copaci sau cu spume la gura ale bietelor suflete, de zeci de mii de ani simbol al devotamentului si credintei, acum osandite la moarte, nu conteaza nici miile de studii de psihlogia crimei care spun ca cei care schingiuiesc, tortureaza sau ucid animale o fac ca pe un antrenament pentru a aplica apoi pe semenii nostri aceleasi tratamente, nu mai conteaza nimic….Ma intreb spre ce se indreapta Romania cu o asemenea educatie, educatia batei, a crimei, pe care stim sa o acordam copiilor nostri?!…Aceasta sa fie oare gandirea si caracterul adevarat, nemimat al „dreaptei” romanesti? Nu acela al elitelor intelectuale, al personajelor verticale si morale cu discernamant si respect pentru adevar, viata, natura si mediu? As dori sa mi se dea macar un singur exemplu de intelectual roman sau de talie mondiala, de un laureat al premiului Nobel, de vreun spectator sau de vreun artist la unul din teatrele mari ale Europei sau SUA care sa se fi aratat fermecat de asemenea crime!…Sa fi fost oare macar in cele mai ascunse ganduri ale lor, Eminescu, Creanga, Tudor Arghezi, Brancusi, Ciprian Porumbescu, Henry Coanda, Kant, Leonardo da Vinci, van Gogh, Michelangelo, Alessandro Volta, Pissaro, Somerset Maugham, Marconi, Grazia Deledda, Cronin, surorile Bronte, Puskin, Verdi, si zeci de mii de alti oameni celebri ai acestei planete fauritori ai civilizatiei omenesti, partizanii unui astfel de macel pus la cale astazi, deopotriva, de fortele „de stanga si dreapta” din Romania, in lipsa interesului stringent pentru promovarea unor legi democratice asupra economiei, justitiei, sanatatii, vietii sociale, administratiei, educatiei, de care tara are atata nevoie? Aceasta lege a batei a fost prioritatea numarul unu a Romaniei de a fost votata aproape in unanimitate si in cel mai scurt timp de toate fortele „politice” din parlament, invocandu -se o intamplare nefericita si izolata inca neelucidata nici pana in ziua de astazi. Imi repet intrebarea…spre ce ne indreptam oare tara? Care sa fie profilul moral si de responsabilitate civica al unui politician de stanga sau de dreapta care voteaza o asemenea lege impotriva oricaror precepte ale lumii civilizate? Prin ce se mai deosebesc oare cele doua profile? Ce incredere mai putem avea oare in aceste „profile”, cand, asa cum spunea Indira Ghandi, se cunoaste ca civilizatia unui popor decurge din felul in care stie sa isi trateze deopotriva, necuvantatoarele, copiii si varstnicii, pentru ca asa cum isi trateaza necuvantatoarele, tot asa ii va trata si pe semenii nostri, mai batrani sau mai tineri!? Nu vrem sa aratam lumii civilizate ca stim sa promovam si valorile ei, fara sa ne mai murdarim mainile de sange nevinovat, si ca valorile ei sunt si parte din traditiile noastre, adica acelea ce decurg din bunatatea sufleteasca, din constiinta si mila, din intelegerea sensului vietii, din responsabilitatea civica, modestia si cumpatarea fiecarui cetatean? Cred ca PFC, ca de altfel si PNTCD, PDL, PMP si PND se imbata deja cu apa tulbure, crezand ca cele cateva zeci sau sute de aplaudaci innascuti si obisnuiti sa se alature la orice manifestare inaugurala cu speranta unui profit oricat de mic pot substitui milionele de romani demni si morali, modesti si consecventi, sufletisti si competenti profesional, chiar daca anonimi, atasati valorilor europene si avand convingeri de dreapta autentice bine insusite si intiparite in constiina, care respecta si protejeaza natura, mediul si viata si sunt oripilati de ceea ce se intampla nu doar cu evolutia politica, economica si sociala extrem de grava, cu educatia extrem de precara si orientata catre sadism si cruzime a tineretului, catre egocentrism si lacomie, dar si in lagarele de exterminare a speciei canine cu bata, cu furadan, cu funia sau cu pusca de la Craiova, Barlad sau Buzau, de la Timisoara sau Bals, astazi aproape oriunde in Romania….O dreapta mimata, emasculata din start, nu face nici cat o ceapa degerata, asta oriunde in lume si cu atat mai mult intr –o tara care a fost devastata vreme de 70 de ani de comunisti si de sinistrii urmasi ai lor.

    Apreciază

    24 februarie 2014 la 08:22

  5. Adi

    Hingheri platiti din banii nostrii! Platiti sa omoare catei. UNDE SUNT BANII PRIMITI DIN FONDURI EUROPENE DE PRIMARIE PENTRU STERILIZARE ??? Daca erau sterilizati de acum zece ani de cand se tot primesc fonduri, acum erau pe strada doar zece caini!!! Au fost lasati special sa se inmulteasca pentru a scoate cat mai multi bani. Adaposturile de stat declara ca sterilizeaza sute de caini pe zi, dar de fapt ii ucid in chinuri si banii ii baga in buzunar! Daca vine sotia seara de la serviciu trebuie sa ma duc sa o aduc acasa, nu de teama cainilor ci a borfasilor care au fost eliberati din puscarii. Cui ii e frica de caini, ii doresc sa intalneasca unul d-asta, poate scapa doar „muscat” de portofel…

    Apreciază

    23 februarie 2014 la 22:57

  6. Ana

    In ce tara traim!RUSINE, CATI OAMENI TRAIESC DE PE URMA BIETELOR ANIMALE!

    Apreciază

    23 februarie 2014 la 21:16

  7. sorin

    Bine ca si tu Costele, te cobori , ca multi altii , la mintea unui caine! Dar cand „oamenii” au facut toate draciile de ce n-ati urlat atunci , „justitiarilor”?

    Apreciază

    26 ianuarie 2014 la 22:30

    • Costel

      Nu vreau sa intru in polemica cu tine, Dar nu inteleg de ce nu militati impotriva uciderii a zeci de milioane de gaini. porci si vite gingase si complet nevinovate? De ce nu protestezi macar devenind vegetarian? De ce nu ajuti luand acasa sa ingrijesti o intreaga haita de pe strazi? pentru ca haitele sunt periculoase nu cainii solitari. cred ca esti doar un profitor manipulat politic, si vrei sa-i pui intr-o lumina proasta pe nemernicii de la guvernare.

      Apreciază

      2 februarie 2014 la 11:23

      • elena

        mai Costel..pune miina pe carte si citeste care sint animale de carne si care nu!!! si animalele de carne tot frumos trebuie sa-si traiasca scurta lor viata!!! iar sacrificarea…sa fie si ea cat mai rapida si sa nu provoace suferinta animalului!! dar tu esti un prostanac mare daca ai pus problema in felul asta!!! hai mars!!

        Apreciază

        23 februarie 2014 la 23:09

    • Fanaticii astia cu probleme psihice se fac ca nu vad toate crimele si atrocitatile facute de cainii maidanezi din romania doar maidanezu e reincarnarea lui isus pe pamint !!!

      Apreciază

      11 august 2015 la 07:02

      • Eugen-Anton Cincu

        Costele esti prost, prost informat si mizerabil!

        Apreciază

        11 august 2015 la 08:31

  8. Descindere cu mascaţi acasă la maidanezi. “Mi-e ruşine că-s om!”
    http://elenatomaxxl.blogspot.ro/

    Apreciază

    23 ianuarie 2014 la 12:50

  9. costel

    Si mie mi-e rusine ca esti om. Daca erai te-ai fi gandit la copilul mancat de caini si sute de alti oameni desfigurati de acestia!

    Apreciază

    23 ianuarie 2014 la 12:07

    • Criss

      F**k you!!! Se ştie de mult timp că acel copil nu a fost ucis de maidanezi, dar tu o ţii una şi bună…

      Apreciază

      23 februarie 2014 la 21:12

      • elena

        pur si simplu imbecilii cred ca daca masacreaza cainii..n-o sa mai pateasca nimica plozii nesupravegheati!! o sa se plimbe ca prin rai !!! plina-i tara asta de ingusti la minte

        Apreciază

        23 februarie 2014 la 23:16

    • elena

      mai berbecule ce esti!!! Te gandesti non stop la copilul nesupravegheat timp de o ora…nu??? si ce concluzie-ti tragi cu capul ala sec???

      Apreciază

      23 februarie 2014 la 23:14

    • care copil mancat? Decebal este un mit, Iancu este un mit…dar „copilul mancat” de caini este o farsa politica. Nu fi si tu unul din fraierii care cred!

      Apreciază

      23 februarie 2014 la 23:20

    • Ade

      Cand faceti afirmatii de genul, aduce lucruri concrete, nu parerile unora avizi dupa bani, nu circul care l-au facut, si cu „sutele” dovezi concrete, ca asa oricine poate abera la nesfarsit, si daca voi va numiti „oameni”, atunci e clar ca nu am evoluat nici macar un pic.

      Apreciază

      24 februarie 2014 la 11:10

  10. Eugen Cincu

    Bestiile prind câini de pe stradă!

    Apreciază

    23 ianuarie 2014 la 10:15

COMENTEZI?