FABRICAT ÎN ROMÂNIA: Ardei „California Roşu”, produs românesc, de origine olandeză!
INSIDER: „Vă mai amintiţi de „bomboanele agricole” care se vindeau sub sloganul „Alune americane, mari şi bune cu gust de alune!”? Iată că cei de la Auchan îşi amintesc, ba chiar se inspiră din marketingul socialist al anilor ’80!
Cum reclama e sufletul comerţului, nu contează ce vinzi, ci ce spui că este! Pe scurt, minte-mă frumos! Dacă la modă e mâncarea românească, atunci toate importurile sunt expuse la raionul „Produs Românesc”, sub drapel naţional!
Oricum, corporatiştii agitaţi şi pensionarii fără ochelari vor fi absolut convinşi că mănâncă sănătos şi că încurajează producătorii autohtoni. Aceştia nu se vor mira nici de soiul pur mioritic „California Roşu”, scris inocent cu majuscule, şi nici de „regiunea de origine: Olanda”, din spaţiul carpato-danubiano-pontic, scrisă cu minuscule…”
Pingback: PARADOX: La Auchan damigeana de 5 litri cu vin e mai ieftină decât una goală! | infoINSiDER.ro
Pingback: ANA ARE MERE ROMÂNEȘTI: “Cum ar fi ca o țară întreagă de elevi să refuze mărul polonez?” | infoINSiDER.ro
Pingback: IDENTIC NATURAL: Doriți un porc cu ficat de gâscă? Sau de rață? | infoINSiDER.ro
Pingback: MARKETING: Românul s-a născut poet. Capitalismul l-a făcut vânzător! | infoINSiDER.ro