PROTEST PP: Piața Universității – manifestanții, timizi/ sub acoperire ori protestul, intim/fără mediatizare?!

INSIDER: „Treceam ieri prin Piața Universității, vizavi de Intercontinental și am văzut că se organiza un protest. Dintr-o dubă se împărțeau veste inscripționate PP. Pentru moment am crezut că PP-DD -ul „se întoarce”, dar cum lipsea flacăra violet, am căutat o altă explicație. Filmam din mers și pe măsură ce înaintam toți se întorceau cu spatele, m-am gândit că ori sunt timizi ori sub acoperire ori vor să facă un protest nemediatizat… Se pare că PP vine de la Partidul Patrioților și nu de la Partidul Poporului cum am crezut inițial.
N.R.: „PARTIDUL PATRIOȚILOR este persoană juridică de drept public și își desfăşoară activitatea pe întreg teritoriul naţional, în conformitate cu prevederile Constituţiei şi ale legislaţiei române în materie politică şi electorală şi cu prevederile din statut.
Președinte PP: lulian-Radu Surugiu (n. 10 iulie 1984) este un deputat român, ales în 2012 din partea Partidului Național Liberal. Iulian Surugiu a fost agent de poliție între 1990 și 2008, an în care a ieşit la pensie. După acel an a fondat și condus două sindicate importante din Poliție, cel mai cunoscut dintre acestea fiind, Sindicatul Național al Agenților de Poliție (SNAP). Din 2014, spune că este om de afaceri, „întreprinzător particular” este expresia folosită în CV-ul său. Din 2022 și-a înfiinţat propriul partid politic.’ DETALII












COMENTEZI?